Úvodní uragán domácích zhatil šanci na body

FK Baumit Jablonec - Bohemians 1905 3:0 (2:0)

Bohemka na severu Čech na Jablonec nestačila, domácí tým od prvních minut zatlačil klokany do vlastního vápna a úvodní tlak vyvrcholil v 6. minutě, kdy po faulu Cseha odpískal sudí Hrubeš hraniční situaci jako penaltu. Sňozík si na střelu sáhl, ale tvrdý pokus Pavlíka nevytěsnil. Domácí měli i nadále převahu a v 9. minutě zvyšoval na 2:0 Lafata. Bohemka hru ve zbývajících minutách vyrovnala, ale vypracovala si prakticky jen jednu větší šanci.

Od prvních minut druhé půle si domácí bezpečně hlídali své vedení a Bohemku nepouštěli do vlastního vápna. A když se v 58. minutě dostal Bálek do šance, ve skluzu minul prudký centr Kaufmana. Bohemka přeskupila řady. Kaufmana vystřídal Ibragimov a Škoda se posunul do zálohy, ale pozorný Jablonec čekal na svou další šanci. V 69. minutě pokus Kovaříka z 20 metrů změnil po teči směr a bezmocný Sňozík se za střelou jen ohlédl, 3:0. O deset minut později zabránil Sňozík další pohromě, když kryl gólovku Pekharta. Jablonec si ve zbylých minutách vysoké vedení pohlídal a žádné zdramatizování zápasu nedovolil. I když v nastaveném čase ještě ve vyložené šanci minul po rohu Pávek a na druhé straně neproměnil gólovku Pavlík.