50. Slavík
Sestava Bohemians
Semerád – Řezníček (50. Jasz), Pechr, Klement, Nováček – Pospíšil (65. Rothe P.), Habrun, Richtrmoc, Bulíček (41. Matějka) – Slavík (50. Artemuk), Zvoníček – dále připraven Janoušek
Loko Vršovice

Během prvních šesti kol jsme se díky losu představili již počtvrté doma. Tentokrát jsme přivítali Hradec Králové B. Mužstvo, které na tom bylo v tabulce před utkáním shodně jako my a dalo se tedy očekávat vyrovnané utkání.

Úvod patřil hostům, kteří v nervózním začátku z naší strany zahrávali několik standardních situací a dostali nás pod tlak. Nám se podařilo branku soupeře ohrozit až v 8. minutě, ovšem Bulíčkovu střelu po rohovém kopu likvidoval brankář. Dále jsme byli nebezpeční spíše po naší levé straně, ale Nováček přihrávkou před branku nikoho nenašel. Ve 22. minutě musel hasit chybu v rozehrávce Semerád a vyrazil střelu těsně nad břevno. Ve 34. minutě při nás stálo štěstí, to když střela z úhlu skončila na tyči. Na druhé straně se po přistrčení Zvoníčka dostal do zakončení Bulíček, ale jeho pokus levou nohou brankář vyrazil. Závěr poločasu uzavřel trestný kop hostí, který likvidoval Semerád skokem pod nohy nabíhajícím hráčům, na které obrana pozapomněla.

Z počátku druhého poločasu toho diváci moc neviděli, až v 51. minutě mířili hosté hlavou nad. Od 55. minuty jsme začali být nebezpečnějším mužstvem a dostali se do několika zakončení, která ovšem byla nepřesná nebo nám stál v cestě brankář. V této chvíli jsme byli lepší a zatlačili Otroky na vlastní polovinu. Bylo jen otázkou času, kdy se nám podaří nějakou šanci proměnit. Naší snahu ovšem zmrazila standardní situace na druhé straně, při které jsme udělali několik chyb. Výsledkem byl centrovaný míč na přední tyč a teč do naší sítě. Radost do našich řad ovšem přinesl v poslední minutě Artemuk, který se do sítě Hradce trefil hlavou, a tak se mužstva rozešla smírně 1:1

Trenér Martin Pačanda: ,,Utkání musím hodnotit jako jedno z povedenějších z naší strany. Byli jsme aktivní, snažili se kombinačně překonat obranu hostí. Bohužel předfinální a finální fáze je stále velmi nepřesná, ale v mezihře je vidět zlepšení. Snad budou chlapci v tomto přístupu k tréninku i utkáním pokračovat a věřím, že i kýžené koření fotbalu se brzy dostaví. ‘‘