FORTUNA:LIGA (Bohemians Praha 1905 A)
Bohemians Praha 1905
0:0 (0:0)
Marila Příbram
neděle 11. května 2003 0:00
Rozhodčí
Dvořáček - Amler, Krátký.
ŽK
Obajdin, Kisel, Baláž, Lesák, Kozel, Koukal - Čáp, Formánek, Birhanzl.
ČK
68. Baláž.
Diváků
2422.
Bohemians
Šimon - Baláž, Janáček, Kozel, Lesák - Kisel, Rajnoch, Melecký (58. Polodna), Zoubek - Bednář (45. Koukal), Obajdin (83. Dvořák).
Příbram
Sňozík - Svoboda, Formánek, Turtenwald, Rychlík - Otepka (66. Janů), Birhanzl, Zavadil (84. Macek), Čáp - Siegl (28. Kulič), Gomes.
Místo zápasu
Praha - Vršovice

Reporáž

Reportáž:

Zřejmě poslední jiskřičku naděje na udržení první ligy mohli vykřesat klokani v případě nedělního vítězství nad týmem Příbrami. Rychlým brejkům měla odolávat nově sestavená obrana, ve které nahradil chřipku léčícího Obermajera Baláž a z formy hrajícícho Třasáka Lesák. K největší změně ale došlo v brance, do které se poprvé v životě na prvoligovém trávníku postavil David Šimon.

Od první minuty byla na zelenobílých znatelná snaha po gólovém úspěchu, první akci založil Melecký, ale Obajdinem prodloužený centr byl zblokován na roh. Obajdin mohl být důležitou postavou i v minutě deváté, když Sňozík při vyběhnutí minul míč, ten se však odrazil těsně mimo pozici, kde byl dotírající exsparťan. Obajdinův starý známý Siegl si na druhé straně o tři minuty později vymodlil na rozhodčím Dvořáčkovi přímý kop z dvaceti metrů, který Gomes poslal nad břevno.

Ve 20. minutě Kisel třikrát nebezpečně centroval do vápna, ale hráčům Bohemky vždy chyběl dostatečný důraz v zakončení. Problémy neměl Sňozík ani s následným přímým kopem Meleckého. Za pět minut Dvořáček přehlédl evidentní stažení Zoubka za dres v pokutovém území Příbrami a poté se neujal ani střelecký pokus Kisela.

Parádní okamžik si slovenský reprezentant připravil na 27. minutu, to se těsně za půlící čarou rozhodl překvapit příbramského gólmana a ten s vypětím všech sil vyškrábl zpod břevna na rohový kop. V 36. minutě poslal Zoubek z voleje míč tři metry nad branku, více práce měl Sňozík po Obajdinově teči Balážovy střely.

Černou minutou pro Kisela byla ta třiačtyřicátá, v níž si po odpískaném faulu ve prospěch Bohemky neodpustil připomínku k rozhodčímu a zbytečně nahlas si řekl o žlutou kartu, v této sezóně už osmou, což pro něj znamená dvouzápasovou nucenou pauzu.

Konec prvního poločasu už dohrával na levé straně zálohy Koukal, jenž musel nahradit Zoubka. Toho zasáhl skluzem jeden z příbramských bojovníků a pochroumal mu kotník. Sudího Dvořáčka nechal zákrok klidného a pouze se vhazovalo. Přesto do šaten mohli jít domácí zvesela, to se Obajdin nadechl k sólu, které Příbramští zastavili až faulem před pokutovým územím. Hříšník Kisel si připravil míč a po krátkém rozběhu jej poslal těsně vedle pravé šibenice.

I po poločase pokračovala hra podle stejného scénáře. Trvalá, ale neplodná snaha domácích, polehávání a zdržování jinak neškodných hostí a zoufale úzkostlivý výkon rozhodčího Dvořáčka, který si musel písknout snad každou půlminutu a žluté karty rozdával na obě strany i za křivý pohled.

Tři minuty po přestávce tvrdě pálil Lesák, ale Sňozík byl připraven. V 56. minutě znovu Dvořáček nařídil přímý kop za sporný faul metr před pokutovým územím, ale Otepka jen orazítkoval Meleckého, který tvořil nejmenší cihlu ve zdi.

První opravdu vyloženou šanci měl po přímém kopu Kisela Rajnoch, s jeho zakončením si ale robinzonádou poradil Sňozík. Půl hodiny před koncem se prokličkoval do střelecké pozice znovu aktivní Kisel, jeho střela ale přinesla jen další roh. Za čtyři minuty převzal přihrávku Polodna, nevšiml si, stejně jako Sňozík, že Amler signalizuje ofsajd a tak si oba nanečisto vyzkoušeli souboj z očí do očí. Úspěšnější byl domácí střelec, který si už vyhrnoval radostně dres, než zjistil, že gól nebude platit.

V 68. minutě si hlavní rozhodčí asi řekl, že když v prvním poločase nepotrestal zákrok na Zoubka, učiní tak na druhé straně při skluzu Baláže a po dokončení akce sáhl do kapsičky pro žlutou kartu. Když zjistil, že Baláže v karetním představení už jednou podaroval, musel vytáhnout i kartu červenou.

I v deseti klokani bušili do příbramské obrany, vše ale bylo bez nápadu a většina akcí končila zbytečnými nepřesnostmi. Osmělili se i přesilovku hrající hosté a několikrát zahrozili z rychlého protiútoku, Šimon ale musel řešit jedinou vážnější akci v minutě 82. V poslední minutě mohl body sebrat střídající Dvořák, po přiťuknutí Bednáře ale poslal střelu nad břevno. Tím zároveň poslal naděje na záchranu pouze do teoretické roviny.