Čontofalský - Horák, M. Obermajer, Janáček, Kulig - Kisel (89. Valenta), I. Dvořák (84. Grombíř), Melecký, Šírl (43. Šnajdr) - Šenkeřík, Baláž.
Příbram
Blažek - Šmejkal - Mácha, Riegel (79. R. Čížek), V. Janů - T. Kučera (82. Rychlík), Novák, Jarolím, Otepka - H. Siegl (82. Slepička), Kulič.
Ďolíček, Praha

Reportáž:

Necelých pět tisíc diváků nalákal úvodní zápas jarní sezóny do vršovického Ďolíčku, který se po sezóně s ligovým fotbalem na delší čas nebo natrvalo rozloučí. Přes zimu zmenšené hřiště a těžký terén byly velkou neznámou pro oba týmy, protože ani hráči Bohemky na stadionu netrénovali, a nemohli tak nové rozměry zažít.

Jak je zvykem, vršovičtí vlétli na soupeře s nasazením a už ve druhé minutě musel bývalý klokan Blažek v příbramské brance zasahovat proti hlavičce Baláže. První vážnější akci na druhé straně předvedl Kučera, když jeho střela šla mimo Čontofalského tyče. Ještě v první desetiminutovce se ve velké příležitosti objevil Šenkeřík, ale dostal se příliš blízko Blažka a ten v pádu střele zabránil.

V polovině prvního poločasu u levého praporku brazilsky zakouzlil Šírl, akce dále pokračovala mezi několika hráči na jeden dotek a na konci Melecký pálil do náruče Blažka. I nadále měla Bohemka územní převahu a hráči Příbrami si často nevěděli s míčem ani soupeřem rady. Pomáhali si fauly a za to byli odměněni žlutými kartami.

Na konci poločasu došlo k nešťastnému pádu výborně hrajícího Šírla, při kterém si poranil rameno. Ten ještě chvíli pokračoval, ale bylo na něm patrné, že bolest je silnější než vůle. Trenér Petržela raději sáhl ke střídání a na hřiště poslal Šnajdra.
Když už si trenér příbramských Kotrba připravoval přestávkový nespokojený projev, pohrál si s hostujícími zadáky Šenkeřík, nacentroval na Baláže a ten rybičkou hlavičkoval poprvé do sítě - 1:0.

Střídající Šnajdr těsně po přestávce ještě prověřil Blažka, ale potom se karta obrátila. Domácí se stáhli a Příbram převzala iniciativu. V 56. minutě uklouzl Obermajer, míč se dostal k Sieglovi, ten však v těžké pozici zamířil na břevno. O tři minuty se vyznamenal Čontofalský, když prudkou střelu vyškrábl nad branku.

I v dalším průběhu poločasu byla Příbram lepší a domácí diváci se třásli o výsledek, i když obrana klokanů soupeře do žádné velké šance nepustila. Čtvrt hodinky před koncem ještě Otepka zakroutil přímý volný kop těsně vedle levé tyče, ale chvilku potom už se na druhé straně chystal další gól domácích. Ten připravil Melecký pro Šnajdra, který měl v pokutovém území dostatek času zpracování, otočení i zakončení - 2:0.

Druhá branka příbramskými zatřásla a ti už se ani nepokusili o závěrečný nápor. Snad jen střelecký pokus Kučery měl šanci na úspěch, ale ani ten už nemohl nic změnit na tom, že první jarní body zůstaly ve starém Ďolíčku.

Tisková konference:

Vlastimil Petržela: První utkání sezóny nám vždy dělala problémy. Výjimkou byl snad jen podzimní zápas s Opavou. Hráči ani nervózní nebyli, ale Příbram přece v minulé sezóně hrála poháry a má zkušené konsolidované mužstvo. I proto jsem se vstupem do jara spokojen. Bylo znát, že Horák s Kiselem ještě nemají pořádně natrénováno. Malé hřiště našemu běhavému stylu nesedí.

Jiří Kotrba: Sehráli jsme naše typické utkání. Zatímco Bohemka svou převahu zúročila, my jsme z našeho tlaku ve druhém poločase nevytěžili vůbec nic. Za stavu 0:2 jsem už utkání otočit nemohli.