27. Chaloupka. 48. Jakubec, 89. Chaloupka z penalty.
.
Bohemians
Z. Hruška – Jakubec, Prokeš, Bičovský, Ondra – Chaloupka, Zelenský, Levý, Koukal – Němec (85. Marčík), V. Hruška (Příložný).
Bratislava

Ve 35. vzájemném střetnuti zvítězili Bohemians bezpečně, a zlomili tak sérii neúspěchů na Tehelném poli od roku 1947 - po 36 letech si odvezli v boji o titul nejdůležitější body. Byli lepší po všech stránkách, měli do přestávky drtivou převahu, ale bylo vlastně překvapením, že vedli jen 1:0. Naopak domácí hrající úzkostlivě a nervózně si z náhlých protiútoků vytvořili dvě vyložené šance. Po chybách stoperů je však Luhový v 9. min. (nohama kryl Z. Hruška) a Frič ve 22. min. (dal vedle) nevyužili.

Po změně stran už ve 48. min. Jakubec hlavou po Levého rohu zvýšil na 2:0 a utkáni bylo rozhodnuto. V závěru v 89. min pronikal Bičovský, ale   byl sražen Vígnerem a Chaloupka z pokutového kopu bezpečně zvýšil. Radost hráčů Bohemians z vítězství byla logická, protože je posunula o  velký krok k titulu.

Úvodních 20 minut utkání připomínalo spíše trénink na jednu branku, za stavu 2:0 hráli „klokani" co potřebovali, a jejich akce, zvláště podél postranních lajn byly odměňovány potleskem na otevřené scéně. Ten je také provázel po skončení utkání při odchodu do kabin. Slovan, nejslabší, jak jsme ho kdy viděli, jen bezmocně přihlížel a připomínal svou nerozhodností, nervozitou a nejistotou mužstvo, které stoji nad prvoligovou propastí. U vítězů byli nejlepší Zelenský, V. Hruška a Chaloupka, postranní obránci Ondra, zvláště Jakubec, se více blýskli v ofenzívě než při bránění. Na světelné tabuli se objevilo 9 804 diváků, ale v hledišti za nádherného, slunného dne bylo podle odhadu nejméně 15   tisíc.