Příspěvek Diskuzního fóra

jeff napsal:

Nejtragičtější na tom je,že všichni tři jsou až neuvěřitelně pomalí.A týká se to bohužel i Vacka a Bartka.Jak chce pan trenér s takto připravenými hráči hrát systém rychlý a běhavý fotbal!!!

Sorry, ale co se týká sprintový rychlosti, tak jsou na tom všichni dobře, a co se týká naběhaný vzdálenosti na zápase, tak je zejména tebou jmenovaný Barťas jeden z nejlepších v lize. Potíž je v tom, že je systém, kterej hrajeme, hodně náročnej na rychlý přepínání z útoku na obranu, takže zvlášť zranitelnej při lacinejch ztrátách při rozehrávce nebo v záloze. Třeba waleskýmu nároďáku, kterej ho hraje dlouhodobě, trvalo několik let, než to vymazlili do podoby, aby minimalizovali lacino inkasovaný góly. Je to ale i systém, kterej když se dobře zvládne, může přinést kombinaci výsledků a fakt dobře koukatelnýho fotbalu. Jestli se to Haškovi povede doladit, bude to paráda. Samozřejmě to ale chce i nějaký čtyřobráncový systém, do kterýho budem umět v případě potřeby přepnout a kvalitně v něm hrát. Rozhodně to ale není onen tady párkrát nadhozený 4-3-3. To hraje dlouhodobě např. mexickej nároďák, a když se koukneš, jaký typy fotbalistů na to potřebuješ, aby to dobře fungovalo, tak to rozhodně není nic pro náš současnej kádr... spíš by se musel od základu překopat. To asi není na pořadu dne. Na Haškovi mi ani nevadí systém, který prosazuje, jako spíš neflexibilita. Se střídáníma a taktickejma změnama čeká až do krajních situací, místo aby trochu předvídal. Já bych na jeho místě v Ostravě po penaltě posílil štítovej prostor mezi zálohou a obranou a začal dopředu hrát čistě na brejky. Přišlo mi to podle předchozího obrazu hry jako očividná nutnost změny přístupu k zápasu, ale co já vím... třeba by to při takový taktický změně dopadlo stejně nebo ještě hůř. Každopádně se mi způsob hry, který se Hašek Bohemce snaží vtisknout, líbí a třeba se ještě časem bodově okotí víc než tímhle paběrkováním na hranici dolní a prostřední skupiny. Na rozdíl od nekterých jiných "manažerů a koučů" vnímám postupné pomalé zlepšování v rámci skromných možností Bohemky. Letos bych viděl umístění na hraně horní a prostřední skupiny jako souhru příznivejch okolností stejně jako předloni. Je třeba zanalyzovat, jak upravit obranu, hlavně vzhledem k jejím výkonům v Příbrami a v Ostravě, a taky zlepšit včasnou reakci na vývoj zápasu, třeba angažovat nějakého dalšího asistenta, co má zkušenosti zejména v oblasti taktických variant (to bohužel Slezi v mých očích v dostatečné míře není). Rozhodně bych ale nepropadal pohřební náladě. Těší mě, že se oproti loňsku potěšující výsledky přestěhovaly do Ďolíčku a i venku se na to dá koukat, i když to výsledkově nepřináší body. To není podle mě ani tak o nějaké marnosti, jako spíš o pár věcech, které půjde v průběhu sezóny doladit, pokud si je realizační tým dobře zanalyzuje a zaměří se na ně. Je sice brzo tipovat, ale osobně bych nás viděl po základní části od 9. do 11. místa, tedy stejně nebo o něco lépe než loni. I kdybychom ale po nadstavbě skončili v baráži, v druhý lize mi proti prvoligovým týmům na rozdíl od loňska přijde konkurenceschopná akorát Jihlava, která ale díky tomu podle mě postoupí přímo. Na začátku sezóny je o tom sice brzo mluvit, ale v současný fázi vývoje klubu a týmu je jedinou podstatnou sportovní prioritou zajistit co nejklidnější setrvání v první lize. Boj o evropský poháry by byla jistě vítaná a příjemná kratochvíle, ale i kdybychom do nich postoupili, tak pokud náhodou nechytneme do předkola nějaký tým ze San Marina, bude to jen o nevšedním zážitku z evropského výprasku.