Příspěvek Diskuzního fóra

Každý náš fanda je určitě spokojený s právě skončenou sezonou. Po „Haškovském polopodzimu“ nebylo moc očekávání. Snad jen víra, že co se povedlo Klusáčkovi před  léty , tak to se třeba zopakuje…  Povedlo se a ještě něco navíc…. Nikdy jsem za ta léta nekritizoval trenéry až na pana Haška. Hlavně rozestavění hráčů a naprosto nesmyslný systém 3-2-3-2 s hráčským materiálem co měl.   Právě Klusáček dokázal, že trenérsky citlivým zásahem do sestavy dokázal s těmi hráči co má, zvolit až na malé výjimky  vždy herní systém, který si „sednul“.  Nelze ovšem přehlédnout, že dva aspekty mu velice pomohly: skvělá forma Pepy Jindřiška a  Lukáše Hůlky (až na zápasy na Slovácku) a veliký přínos Matěje Pulkraba.  Kromě skvělé trenérské práce to byly tyto momenty  co způsobily  ten kvalitativní obrat. Že také další hráči  potom hráli víc než dobře je už dáno oním známým „ když se daří tak se daří.“ Proto to ale píši, abychom zůstali při zemi… Skutečnost, že Pepa ve svém věku exceluje, není moc dobrá vizitka pro další hráče, třeba pro Levina. Mě nešlo o tu minelu při druhém gólu v MB, to se přihodí. Ale neschopnost se poctivě vracet jako při prvním gólu, kdy Búďa byl jeho hráč a u toho brejku jaksi chyběl, to jsem si všiml u Levina už v několikátém zápase. Konstruktivní záložník je taky otázka, Kamil Vacek i v diskutabilní formě je jediný, kdo dokáže dát hře nějakou myšlenku a stanovit tempo. To není dobře. A pozice hrotového útočníka může být v následující sezoně další problém. Puškáč se jevil v posledním zápase dobře, hlavně pohybem, ale po jaké době,snad se po zranění do toho dostane, spoléhat na návrat třeba M.Nešpora, tak na tom asi nelze stavět. Lze si proto jen přát, abychom v takovém stylu dokázali také vstoupit i do nové sezony.