Příspěvek Diskuzního fóra

Veřejně dostupný dopis adresovaný vedení DFB ohledně renovace hrobky p. Dannera

V Praze 17.01.2024

Vedení DFB a všichni, kterých se toto týká,

nedávno jsem žádal o informace ohledně rekonstrukce hrobky pana Dannera, ty jsem ale do dnešního dne nedostal. Jedním z požadavků bylo mluvit s panem Vlčkem, který tento projekt měl a snad stále má na starost. Bohužel telefonní kontakt jsem nedostal a přes ujištění, že mé telefonní číslo bude předáno panu Vlčkovi (který mi zavolá), do dnešního dne se tak nestalo.

Tímto požaduji, uveřejnění odpovědí na následující:

1)      Konečnou sumu vybraných peněz na tuto veřejnou sbírku,

2)      kde je možné dohledat v současné době výši vybraných peněz na transparentním účtu,

3)      kdy dojde ke kolaudační řízení k tomuto projektu, případně pokud již došlo, tak k jakému datu bylo zkolaudováno,

4)      jaké byly jednotlivé provedené úpravy hrobky (cenové nabídky a smlouvy),

5)      kdo nese zodpovědnost za zadání prací a provedení jejich kvality (včetně. pana Vlčka),

6)      jakým způsobem lze reklamovat již provedené práce, tak aby došlo k nápravě.

Tyto body požaduji uveřejnit i s ohledem na přispěvovatele, na tuto veřejnou sbírku a také z důvodu úcty k panu Dannerovi.

Závěrem žádám o kopie veškeré dokumentace k renovaci hrobky a následné kolaudace vč. finančních záležitostí a přehled zprostředkovatelů a vykonavatelů jednotlivých prací. Toto chci na základě toho, že po osobní prohlídce hrobky pana Dannera jsem zjistil, že práce svojí kvalitou neodpovídají ani podprůměrně vykonané práci a jsou neodborně provedené. Odpověď a požadované informační údaje prosím zaslat na emailovou adresu lubos.marko@volny.cz.

Pokud zaštiťovala tuto akci i radnice pro Prahu 10, budu požadovat podle §106 písemnou odpověď.

S pozdravem,

Člen DFB 1961, Luboš Marko