Příspěvek Diskuzního fóra

miraluba napsal:

Veřejně dostupný dopis adresovaný vedení DFB ohledně renovace hrobky p. Dannera V Praze 17.01.2024 Vedení DFB a všichni, kterých se toto týká, nedávno jsem žádal o informace ohledně rekonstrukce hrobky pana Dannera, ty jsem ale do dnešního dne nedostal. ...

Ahoj Luboši,

rekonstrukci hrobky aktuálně dokončujeme, zejména po administrativní stránce. Jakmile bude vše dotažené, určitě podklady zveřejníme. Máme v tomto čisté svědomí. Rekonstrukci samotnou považujeme za zdařilou, a to z několika důvodů:

1) Provedla ji renomovaná kamenická firma na doporučení Správy pražských hřbitovů. Žádný jiný z oslovených kameníků nebyl ochoten a především schopen takto rozsáhlé rekonstrukce na takto velké a staré hrobce.

2) Zabránili jsme další erozi pískovcových a kamenných dílů hrobky, což je z našeho pohledu zásadní.

3) Hrobka zcela evidentně prokoukla po vizuální stránce.

4) Rekonstrukce proběhla nadmíru šetrně a nedošlo k žádnému poškození. To byla naše priorita, byť to například znamenalo, že jsem pro očištění kamene zvolili méně invazivní (tedy i méně účinnou) metodu. Nechtěli jsme, aby se poničily už tak zašlé reliéfy na hrobce.

Pro srovnání přikládáme fotku před a po rekonstrukci. Každý si může udělat názor sám.
https://drive.google.com/drive/folders/1nYMAOWLJWznN_okWm47rZbStMyU4fuJU