Příspěvek Diskuzního fóra

kolina napsal:

Já chodím do Ďolíčku hodně přes 50 roků, mám to tam pár stanic tramvají a chtěl bych do Ďolíčku chodit stále... Víš tenkrát když ČKD rekonstruovalo na Letné  Spartu a vybudovalo se tam to patro ...

Rozumím Ti, taky jsem v Ďoíčku dlouhé desítky let, i když 50 ještě ne. Jsou v životě situace, kdy se člověk má zastavit a říct si co přesně chce, čemu je ochoten věřit a do čeho se vrhnout. Víra v dobro a správnou věc je v životě důležitá a teď to vypadá zatím co to sleduji nejslibněji. Rozhodně víc, než před zmíněným úmyslem pustit se do toho sami. Nezapomeňme, že odkup stadionu městem byl taky úspěch, protože jinak tehdy hrozil úplný krach nebo živoření. Ty ostatní záměry a projekty z nedávné minuosti byly spojeny s Prahou a když se člověk podívá jak je to zastupitelstvo rozhádané, na ten politický boj, hodně z nás asi začalo být jasné, že tohle se nemusí nikdy povést. Například se léta odkládá i rekonstrukce Vinohradského divadla, a to je srovnatelný projekt. Politicky přesto o něco průchodnější - a není to. Praha je teď přetížená investicemi a upřímně řečeno si nedovedu představit, že by nás tam někdo navzdory ostatním protlačil a stadion se z rozpočtu vybudoval. To byl zdravý pesimismus postavený na čerstvých zkušenostech. Nová situace kolem stadionu je ale jiné kafe. Tady je na místě neklesat na mysli a uvědomit si, že tahle šance je zdá se něco, co silně převyšuje ty předchozí a nemusí se opakovat. Pánům Jakubowiczům věřím a proto bych ty alternativy právě teď (za sebe) nechal u ledu. Prostě mám problém když si za něčím jdu, zároveň se jistit co když to náhodou nedokážu. Já si myslím, že takhle se nedá dokázat nikdy nic.