Příspěvek Diskuzního fóra

Stramox84 napsal:

Ahoj, někdy v říjnu jsem se zde ptal na rady o seminární práci na historii bohemky, tak zde přikládám hotovou verzí, jestli by někoho zajímalo, jak to dopadlo. Popřípadě můžete zkritizovat. Měl jsem v plánu ...

No, byl jsem "mimo", ale teď mám zpětně pocit, že jsem prolog a 1. kapitolu pro velkoknihu Bohemka je a bude psal úplně zbytečně... :-( 

Z toho nejméně kontroverzního: »V roce 1906 byl založen "Pohár dobročinnosti" pod vedením městské rady. Tato soutěž byla velmi očekávaná a zapojilo se do ní 24 klubů.«

"Pohár dobročinosti" byl založen 1905, ale nepodařilo se ho zorganizovat! Po Bůh, jaká městská rada jej organizovala?!? Nezapojilo se 24 klubů, ale přihlášku podalo 24 mužstev, jen Sparta přihlásila tři, ale reálně hrály jen dvě. Odstoupila i spousta dalších...

Nebo rok 1916?!? Přečtěte si co píšu na rozhraní stran 61 a 62, tady to nemá smysl opakovat!!! O tom, že neregistrovaná byla drtivá většina kroužků, ale nikterak to neznamená nic o jejich nelegálnosti už raději ani nic psát nebudu, ale jen připomenu, že uváděné výsledky z let 1902 až 1904 patří SK Vršovice, což byl úplně jiný subjekt než Kotva...