Sestava Slovan Liberec
Hauzr - Šinglár, Petrouš, Košťál, Janů - Papoušek (60. Hudson), Bílek, Hodúr, Pudil (73. Liška) - Nezmar, Jirouš (46. Dejmek).
Sňozík - Marek, Rada, Lukáš, Šmarda - Růžička (60. Bartek), Hašek (60. Škoda), Slezák, Adam, Kunášek (73. Rychlík) - Bálek.
Stadion U Nisy

Fotbalisté Bohemians 1905 nastoupili celí v černém, ale smutný zápas to pro ně v Liberci nebyl. Po minulé domácí porážce s Ostravou získal nováček v dohrávce 2. kola Gambrinus ligy první bod. To loňský mistr opět zklamal, ještě letos nedal gól a bezbranková remíza je i pro něj prvním ziskem v letošním ročníku.

Domácí se dlouho herně trápili, nevystoupili ze stínu, který na ně spadl v minulém kole na Spartě. Pověstný nástup a úvodní tlak se nekonaly. Hráli pomalu, chyběla jim výbušnost, agresivita i důraz v osobních soubojích.

Chyběly výpady po stranách. Pudil se Šinglárem jsou z formy, Papouškovi se nedařilo. Obrana byla nejistá, mezihra ve středu pole neexistovala, protože ani Hodúr nehrál dobře.

Domácím vadilo víc než soupeři, že hra neměla spád, brzdilo ji velké množství drobných faulů a nepřesností z obou stran. Fanoušci to dlouho nevydrželi a občas pískali.

Přesto nechybělo málo a už v prvním poločase mohl dát Liberec čtyři góly. Za hostujícím brankářem Sňozíkem se dvakrát klepalo břevno, Nezmar z vyložené pozice střílel vedle a Hodúr nad.

Po přestávce se Liberec zvedl, zlepšil pohyb a vytvořil si územní převahu. Bohemians se všemi muži bránili na vlastní polovině a celkem jim to šlo. Dopředu se moc nedostávali, ale to jim až tak nevadilo. Přesto pár nadějných brejků měli, ale nedotáhli je.

Nebezpeční byli především v první půli, kdy si vytvořili zajímavé možnosti. K první příležitosti zápasu však pomohli Liberci. V 5. minutě hostující stoper Rada na Pudilův centr z přímého kopu sice doskočil, ale hlavou ho jen lehce usměrnil za sebe a míč narazil do břevna.

Vzápětí Rada znovu trefil brankovou konstrukci, ale už na správné straně. Po rohu Haška se mezi bránícími protihráči protlačil k hlavičce, ale k radosti mu chyběly centimetry.

Radův tým držel se soupeřem krok v poli a překvapivě se dostával do nadějných akcí. Škoda pro Bohemians, že v přečíslení Bálek a pak Hašek nepřihráli, ale zbrkle stříleli.

Přitom hosté nasadili do zápasu jediného útočníka a Bálek obranu slušně zaměstnával. A ve 27. minutě mohl dokonce dát gól. Po zmatcích ve středu liberecké obrany se k němu míč odrazil do výhodné pozice, ale on tvrdou ránu poslal jen do Hauzra.

Ve druhé půli liberecký gólman práci téměř neměl, přes celé hřiště sledoval, jak jeho spoluhráči marně dobývají obrannou hradbu soupeře. Z marnosti čněla šance střídajícího Brazilce Hudsona, který po přesném centru Hodúra měl před sebou prázdnou branku, ale z plného běhu hlavičkoval kamsi za sebe. Podobně s tutovkou naložil i Nezmar, který ze dvou kroků hlavičkoval do tyče. Dlouho se pak držel za hlavu.

zdroj: idnes.cz

90.
Konec utkání, Bohemka si veze z Liberce bod za remízu 0:0.
90.
Žlutou kartu obdržel Lukáš Adam za zakopnutí míče, standardku Liberec nevyužil.
90.
Budou se nastavovat 2 minuty.
90.
Radek Sňozík kryl dělovku jednoho z libereckých hráčů, Liberec uzamknul náš tým ve vápně, tvrdou střelu vyrazil Sňozík před sebe, po zákroku Adama se domácí diváci dožadovali penalty za hraní rukou, ale rohodčí nepíska, přečkali jsme další závar.
90.
Hodúr posunul do vápna na Nezmara, pod nohy se mu vrhnul Sňozík, přes kterého Nezmar přepadl, sudí ukazuje útočníkovi Liberce ať se zvedá.
89.
Centr Hudsona na Nezmara skončil zdviženým praporkem pomezního.
86.
Nezmar hlavičkoval do tyče, Bohemce se v posledních minutách dařilo otupit tlak Liberce, ale po standardní situaci se dostal míč k Nezmarovi a ten hlavičkoval do tyče.
81.
Nezmar se pokusil o efektní zakončení po centru z pravé strany, ale jeho pokus šel několik metrů vedle.
77.
Po faulu na Šmardu jsme rozehrávali přímý kop z levé strany, Adam zakroutil míč až do branky, ale Hauzr s jeho pokusem neměl problémy a nikým netísněn si míč stáhl.
76.
Pokus Liberce o vysunutí Hudsona nevyšel, Šmarda situaci pohlídal.
74.
Obrana Bohemky rohový kop Liberce odvrátila.
74.
Karel Rada zblokoval centr Lišky na roh.
73.
Poslední střídání i ze strany Liberce, odešel Daniel Pudil, nastoupil Jiří Liška.
72
Střídání Bohemians, odešel Petr Kunášek, místo něj nastoupil Jiří Rychlík.
71.
Slibný pokus Adama z 25 metrů, táhlá střela z levé srany skončila pár metrů nad.
70.
Žlutou kartu obdržel Bálek za zakopnutí míče.
69.
Rychlý protiútok Liberce, míč se odrazil za obranu Bohemky, Hodúr potáhl míč po levé straně, odcentroval přesně na Hudsona, ale ten hlavičku naštěstí pro nás vůbec netrefil, Hudson hlavičkoval zblízka nikým neatakován.
68.
Protiútok Bohemky se Bálkovi nepodařilo zakončit a poté již byla obrana Liberce zformována.
66.
V zápětí musel Sňozík znovu předvést svůj postřeh, pro centr mířící na Nezmara musel rychle na zem.
66.
Centr Pudila z levé strany si ze vzduchu stáhl Sňozík.
62.
Ojedinělý pokus Bohemky o útok ve druhém poločase, míč rychle vyvezl Slezák, Bálek podržel na levé straně, hra se přesunula až na pravou sranu k Bartkovi, ale ten ve vápně nepřesně zakončoval.
61.
Vyložená šance Liberce, Hudson našel ve vápně přesně hlavu Dejmka, jeho pokus zázračně vyrazil Sňozík.
60.
A dvojí střídání Bohemky, odešel Ivan Hašek, místo něj přišel Milan Škoda. Jana Růžičku nahradil David Bartek.
60.
Střídání Liberce, Papouška nahradil Hudson.
59.
Dejmek nejdříve hledal Nezmara, ten z rohu vápna zakončovat nemohl, ale ke střele se nakonec dostal Papoušek, Radek Sňozík byl na zemi včas a jeho pokus kryl.
56.
Papoušek zkusil zakončit z 25 metrů, obrana Bohemky jeho pokus zblokovala.
55.
Dejmek efektně patičkou uvolnil Papouška, u něj byl ale včas pozorný Šmarda a Liberec jsme do šance nepustili.
54.
Liberec je v posledních minutách mnohem aktivnější, hraje se prakticky pořád na polovině Bohemians.
53.
Dejmek centroval z levé strany, před Nezmarem zasáhl Lukáš.
52.
Nezmar v hlavičkovém souboji přetlačil Lukáše, ale hlavičkoval v nevýhodné pozici přímo do náruče Sňozíka.
51.
Liberec zahrával rohový kop, obrana Bohemky byla pozorná.
47.
Rozehrávka přímého kopu se Liberci nepovedla, Růžička šel do brejku a Šinglár ho musel faulovat, za což viděl žlutou kartu.
46.
Žlutou kartu si vysloužil Pavel Lukáš.
46.
Střídání domácích, odešel Jirouš, místo něj nastoupil Dejmek.
46.
Byl zahájen druhý poločas.
Bohemka hraje s Libercem vyrovnanou partii, Karel Rada hlavičkoval do břevna, Bálek se ocitl ve vyložené šanci. Liberec zahrozil na konci poločasu, nejdříve pálil těsně nad Hodúr a v nastaveném čase trefil Nezmar břevno.
45.
Konec prvního poločasu, stav utkání 0:0.
45.
Míč se po rohovém kopu vrátil do vápna, kde zakončoval Nezmar a Sňozík měl co dělat, aby jeho pokus vytlačil alespoň na břevno.
45.
Přímý kop obrana Bohemky odvrátila, ale vzápětí Klokani o míč přišli a Liberec ještě rozehraje rohový kop.
45.
Bude se nastavovat 1 minuta, Liberec ještě rozehraje přímý kop.
45.
Slibný brejk Bohemky, záloha Liberce propadla, Bálek dloubáčkem za obranu vysunull Slezáka, ale ten nezakončil, dostal se do nevýhodné pozice a zakončit se mu již nepodařilo.
42.
Slezák podržel míč ve střední vzdálenosti a zkusil vystřelit z nějakých 25 metrů, ale nepřesně.
40.
Liberec vstřelil branku, ale ta neplatí pro ofsajdové postavení. Šinglár na pravé straně obelstil Šmardu, nebezpečně vystřelil a Sňozík vyrazil jen k nohám libereckých útočníků, kteří naštěstí stáli v ofsajdu.
39.
Nezmar prodlužoval za sebe na Hodúra, ten na míč nevystartoval a Sňozík tak neměl moc práce.
37.
A druhou žlutou si ihned vysloužil Jirouš za faul na Adama.
36.
Do brejku se řítil Růžička, Nezmar zatáhl za záchrannou brzdu a vysloužil si první žlutou kartu utkání.
35.
V gólové šanci se ocitl Hodúr, Nezmar zpracoval hlavou pro Hodúra, který osamocen pálil tvrdě z 12 metrů těsně nad.
34.
Hašek zkusil napřáhnout z hranice vápna, trefil jen obránce Liberce.
33.
Menší nedorozumnění v obraně Liberce, jeden z obráncu zakopl do autu míč, který mohl bezpečně mít Hauzr.
32.
Adam zkusil vysunout Karla Radu, který zůstal na polovině Liberce po rohovém kopu, Rada měl ale k míči daleko.
31.
A další roh pro Bohemku po dlouhém nákopu na Bálka.
29.
Další roh Bohemky, sérii hlavičkových soubojů ukončil hvizd rozhodčího, na zemi zůstáva ležet liberecký Jirouš.
28.
Gólová šance Bálka, po chybě obrany byl sám v prostoru penalty, ale trefil přesně Hauzra, stav zůstává nezměněn.
24.
Liberec se naší standardce opět ubránil.
24.
Slezák vyškolil dva hráče Liberce, posunul na Růžičku a ten vybojoval další roh pro Bohemku.
22.
Hlavičkový souboj ve vápně končí odpískaným faulem Bálka.
21.
Protiútok Liberce, Jirouš centroval prudce z pravé strany, Sňozík byl pozorný a míč chytil do náruče.
20.
Slezák vysunul nalevo Šmardu, jeho centr z první se k Haškovi nedostal.
18.
Šmarda na míč nedosáhl, Liberec se ubránil.
18.
Po autovém vhazování bude Bohemka zahrávat rohový kop.
15.
Bálkův pokus o zakončení obrana Liberce zblokovala, Kunášek následně promáchl.
14.
Přímý kop Bohemky z 35 metrů skončil bez ohrožení branky Liberce.
13.
Nezmar si naběhl na centr Papouška, vzrušení ale bylo zbytečné, Nezmar byl v ofsajdu.
11.
Nezmar napřáhl z levé strany, jeho střela skončila dva metry vedle tyče.
10.
Nepřesný pokus Liberce ze střední vzdálenosti.
7.
Dva rohy Bohemky, Karel rada hlavičkoval do tyče!
6.
První závar před Sňozíkovou brankou, ale hlavička Papouška nebyl pro Radka složitý oříšek.
4.
Míč má na kopačkách převážně Liberec, ale zatím se hraje bez šancí.
1.
Utkání bylo zahájeno.
Sestava Bohemians 1905: Sňozík - Marek, Lukáš, Rada, Šmarda - Růžička, Adam, Slezák, Hašek, Kunášek - Bálek.

Sestava Slovan Liberec: Hauzr - Šinglár, Petrouš, Košťál, Janů - Papoušek, Bílek, Hodúr, Pudil - Nezmar, Jirouš.

Rozhodčí: Racek - Kordula, Filgas
V pondělí 13.8.2007 vám přineseme online přenos ze zápasu Slovan Liberec - Bohemians 1905. Výkop utkání je v 17:15, živě lze utkání také sledovat na www.fotbalzive.cz v rámci Studia Fotbal ČT.